Kadromuz

Melike ZAMAN

melike
Oyuncu, Yönetmen

1969 yılında İstanbul'da doğdu. Yeşilköy Halk Dansları Derneği'nde dansçı ve eğitmen olarak çalıştı. Favori Sanat Merkezi'nde tiyatro eğitimi aldı. Haliç Üniversitesi Konservatuvar Tiyatro Bölümünden mezun oldu. Çeşitli tiyatrolarda oyunculuk ve reji asistanlığı yaptı. Küçükçekmece Belediyesi Cennet Kültür ve Sanat Merkezi'nde tiyatro eğitmenliği yaptı. Birçok oyun yönetti. Tiyatrogen'in çeşitli projelerinde bulundu. Halen Tiyatrogen Yönetmen Yardımcısı ve oyuncu olarak görev yapmaktadır.

Melike'nin Sözü:
"Gerçek hayatta rol yapanlar, çeşitli maskeler takar. Sahne üstündeki oyuncunun yüzündekiyse, gerçeklerdir..."


Celalettin DEMİREL

celalettin
Oyuncu

1964 İstanbul doğumludur. Bakırköy Sanatçılar Derneği'nde tiyatro eğitimi aldı. Halen BASAD üyesidir. Çeşitli tiyatro oyunlarında, dizilerde ve sinema filmlerinde rol aldı. Tiyatrogen ekibiyle birlikte sosyal sorumluluk projesinde ve yeni oyunlarda görev almaktadır.

Celalettin'in Sözü:
"Tiyatro, oynarken büyük heyecan duyduğum vazgeçemediğim tutkum."


İpek ÇAVDARLI

ipek
Oyuncu

1988 İstanbul doğumludur. Özel Pera Anadolu Güzel Sanatlar Lisesi ve Akademi Kenter mezunu. Lise döneminde tv ekranlarında figürasyonluk yaparak ilk olarak oyunculuğa başladı. Daha sonra Akademi Kenter'de aldığı eğitimle tiyatro sahnelerine ilk adımını attı. Akademi Kenter'den mezun olup eğitmenlik sertifikasını aldıktan sonra hala aynı ekipte olduğu arkadaşları ve hocasıyla tanışarak tiyatro sahnelerine resmen adım attı. Tiyatroya hala büyük bir coşku ile devam etmektedir.

İpek'in Sözü:
"Aşktan bile daha büyük olan tek şey tiyatro ve sahnedir benim için. Ben aşkı, tutkuyu ve kalbimin çarpmasını seviyorum."


Yılmaz SELVİTOP

ipek
Oyuncu

1970 yılında Erzincan'da doğdu. Tiyatroya Bakırköylü Sanatçılar Derneği (BASAD)'da başladı. 2015-2016 sezonunda Tiyatrogen ailesine katıldı. Rol aldığı oyunlar; "Damat Bey", "Son Ağaç" (Çocuk Oyunu), "Su Dünyası" (Çocuk Oyunu), Sahte Cennet, Halet-i Ruhiye.

Yılmaz'ın Sözü:


Fulya ÖZCAN

fulya
Oyuncu

1972 yılında İstanbul'da doğdu. 1990 yılında Tekirdağ Üniversitesi İşletme Bölümünde öğrenimini sürdürürken Tekirdağ Namık Kemal Bölge Tiyatrosu'nda "Kanlı Düğün" adlı oyunda rol aldı. "Branda Bezi" ve çeşitli çocuk oyunlarında oynadı. 1994 yılında "DJ'lik ve Spikerlik Sertifikası" alarak Avcılar Bölge Radyosu'nda "Paratoner" programının yapımcılığını ve sunuculuğunu üstlendi. Tiyatroya uzun bir ara verdikten sonra 2016-2017 sezonunda Tiyatrogen ailesine katılarak tiyatroya geri dönüş yaptı.

Fulya'nın Sözü:
"Tiyatro hayatın aynasıdır."


Nurhan ORALALP

nurhan
Oyuncu, Görsel Yönetimi, Sosyal Medya ve İdari İşler Sorumlusu

Üç çocuklu mutlu bir ailenin ortanca çocuğu olarak hazan mevsiminde dünyaya merhaba dedi. Doğduğundan bu yana Bakırköy’de ikamet etmekte. Bakırköy Lisesinden mezun oldu. Fotoğrafa gönül verdiği için Bahadır Üstem’den özel dersler almaya başladı. Eğitmeni sayesinde Tiyatrogen ailesi ile tanıştı. Halen fotoğraf eğitimime devam etmekte ve Tiyatrogen’in resmi fotoğrafçısı olarak görev yapmaktadır.

Nurhan'ın Sözü:
"Hayat zorlu bir tiyatro oyunudur."


Bahadır ÜSTEM

bahadir
Ses & Işık Tasarım & Yönetim, Bilişim ve Sosyal Medya Sorumlusu

1972 yılında İstanbul’da doğdu. İstanbul Üniversitesi Fen Fakültesi Matematik Bölümü’nden mezun oldu. Uzun süre bilişim sektöründe görev aldıktan sonra şu an serbest çalışmaktadır. İlkokul yıllarında aynı sınıfı paylaştığı Tanzer Dökmen’le yolu Halet-i Ruhiye ile yeniden kesiştikten sonra tesadüfler sonucu kendini reji masasında buldu. Sahnede izlediği ilk tiyatro oyunu başrolünü Şener Şen’in üstlendiği “Aslan Asker Şvayk” idi. Sonraki yıllarda Devekuşu Kabare ve Ferhan Şensoy’un oyunlarını ezberleyecek derecede izledi. Fırsat bulduğunca fotoğraf makinesini elinden düşürmeyince İFSAK üyeliği ile bu tutkusunu resmileştirdi. Çektiği fotoğrafları işlerken ansızın afiş tasarlar oldu. Buna kendi de hayretler içinde kaldı. Bugün Tiyatrogen ailesinde reji ve görsel tasarımcı olarak yer almaktadır.

Bahadır'ın Sözü:
Acaba hangisi gerçek sahne, perdenin önü mü? Arkası mı?"